💎 Sepet Tutarı 500 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz 💎
👑 İndirimden Yararlanmak İçin #Kupon20 Kodunu Kullanın 👑
✨ Yeni Sezonun Tüm Trend Ürünlerini Sitemizde Bulabilirsiniz ✨
💝 Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın 😋
💧Havuzla İlgili Sorularınızı Cevaplıyoruz. 🖋 05496511848
  • 05496511848

Fiberglas Havuz Nedir?

Fiberglas Havuz Nedir?

Fiberglas bir havuza yatırım yaptığınızda, ömür boyu sürecek ve her yıl sürekli bir rahatlama, eğlence, güzellik ve keyif kaynağı olmaya devam edecek bir havuz inşa etmiş olursunuz.
 
Fiberglas Havuz Nedir?
Ön mühendislik ürünü cam elyafı yüzme havuzları, bahçenize kurulmaya hazır olarak evinize gelen kalıp içi, el yapımı havuzlardır. Fiberglas, bir polyester reçine ile kaplanmış milyonlarca iç içe cam iplikten oluşturulur. Yer altı havuzu için ideal olan inanılmaz derecede sağlam bir malzemedir. Buna karşılık, beton bir havuz, çimento, kum ve su karışımı ile kaplanması gereken çelik veya ahşap bir çerçeve gerektirir. Fiberglas, küvetler, lavabolar, jakuziler ve milyonlarca dolarlık yatlar, uçaklar, helikopterler, egzotik otomobiller ve diğer birçok yüksek performanslı ürün için tercih edilen malzemedir. Bu nedenle, cam elyafı, yer altı yüzme havuzunuzun malzemesi için en iyi seçimdir.
 
Fiberglas havuzlar birçok nedenden dolayı çok beğenilmektedir. Uzun süre dayanacak şekilde üretildiler, evinize kurulmaya hazır bir şekilde ulaştılar ve son derece özelleştirilebilirler. Bu fiberglas havuz fiyatlandırma kılavuzu, bir bütçe belirlemenize, finansman seçeneklerini keşfetmenize ve hayalinizdeki havuzu gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olacaktır.
Fiberglas Havuzlar Uzun Ömürlü ve Dayanıklıdır
Uzun yıllar keyifle kullanabileceğiniz sorunsuz bir havuz arıyorsanız, fiberglas havuz mükemmel bir yatırımdır. Fiberglas havuzların bakımı beton havuzlara göre daha kolay, daha güçlü ve daha dayanıklıdır.
 
Ön maliyetler diğer havuz türlerine göre daha yüksek görünebilir, ancak bu, maliyetli onarım ve bakım ihtiyacını ortadan kaldırır. Her şey düşünüldüğünde, bir fiberglas havuz uzun vadede aslında daha ucuza mal olabilir çünkü yedek parça veya onarım için ödeme yapmanız gerekmeyecektir.
 
Bir havuz inşa etmek tıpkı bir ev inşa etmek gibidir. Yüksek kaliteli malzemelere ve yeni pencere uygulamaları gibi özelliklere yatırım yaparsanız uzun vadede zamandan ve paradan tasarruf edersiniz. Şimdi standart altı malzemeler kullanarak birkaç kuruş tasarruf edebilirsiniz, ancak malzemeleri daha hızlı değiştirmeniz gerekecek ve bu size daha pahalıya mal olacak. Neden en başından itibaren yüksek kaliteli malzemelere yatırım yapmıyorsunuz?
 
Fiberglas havuzlar dayanıklıdır
Fiberglas yüzme havuzlarının ana avantajlarından biri, içte ve dışta yüksek dayanıklılıklarıdır
Yüksek kaliteli bir fiberglas havuzun hem yapısı hem de yüzeyi, iyi baktığınız sürece uzun süre dayanabilir.İyi yapılmış bir cam elyaf havuzu en az 50 yıl dayanabilir ve onu on yıllar sonra kullanışlı ve eğlenceli kılmak için daha az bakım gerekir. Bakım demişken...
Fiberglas havuzlar az bakım gerektirir
Fiberglas yüzme havuzları gerçekten de duyduğunuz kadar az bakım gerektirir.
Örneğin, bir fiberglas havuzun gözeneksiz yüzeyi (jelkot) yosun oluşumuna karşı dayanıklıdır ve havuz suyunu sterilize etmek için yaygın olarak kullanılan kimyasallarla reaksiyona girmez. Bu basitçe, kimyasalları eklemek ve dengelemek veya duvarları ovmak için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir.
Diğer havuzlarda olabileceği gibi, fiberglas havuzunuzun yüzeyindeki asitle yıkama veya yama delikleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.
Fiberglas havuzlar daha az devam eden işçilik gerektirir
fiberglas havuzunuzu iyi durumda tutmak için çok daha az zaman ve enerji harcayacaksınız.
Fiberglas havuzların asitle yıkanması gerekmez, düzeltmeniz gereken kırışıklıklar oluşmaz ve ayrıca diğer yer altı havuz türleriyle uğraşmanız gerekebilecek diğer yaygın bakım işlerinin çoğundan muaftırlar
Havuz işlerinden nefret ediyorsanız, gerçekte ne yapmanız gerektiğini görmek için fiberglas havuz bakımını daha ayrıntılı olarak keşfetmek isteyebilirsiniz .
Fiberglas havuzlar pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.
Bu gözeneksiz yüzey -- jelkot -- oldukça pürüzsüzdür, ancak yine de kaymaz.
Çocukken mahallenizin halka açık havuzunda takılırken dizlerinizi ve ayak parmaklarınızı sıyırdığınızı hatırlıyor musunuz? Fiberglas havuz ile bunun için endişelenmenize gerek yok.
Fiberglas havuzlar nadiren yüzey yenilemeye ihtiyaç duyar
Havuz yüzeylerinden bahsetmişken, bir fiberglas havuzun jelkotu, değiştirilmeye veya yeniden yüzey kaplamaya ihtiyaç duymadan tüm kullanım ömrü boyunca dayanabilir.
Fiberglas havuzlar yosunlara dayanıklıdır
Algler çirkindir. Daha da kötüsü, sizi ondan kurtulmak için daha fazla kimyasal kullanmaya zorlamasıdır. ve algler genellikle sizi pompanızı çalıştırmaya ve daha sık filtrelemeye zorlar.
Bir fiberglas havuzun gözeneksiz yüzeyi, alglerin duvarlarına yapışmasını önlemeye yardımcı olur, bu da alglerin havuzunuzda sorun oluşturma olasılığını çok daha azaltır - düzenli olarak bakımını yapmanız koşuluyla!
Diğer yer altı havuz türleri, yüzeyin gözenekliliği nedeniyle daha fazla alg oluşumuna izin verebilir. Bu nedenle havuz yüzeyinizi düzenli olarak çelik bir fırça ile fırçalamalısınız.
 Fiberglas havuzların kullanım ömrü maliyetleri daha düşüktür
Tüm bu asitle yıkama, yeniden yüzey kaplama, onarım ve astar değiştirme, havuz sahipliğinizin ömrü boyunca paraya mal olur.
Bir fiberglas havuzun bu tür bir işe ihtiyacı olmadığından ve devam eden bakım maliyetleriniz genel olarak daha düşük olacağından, diğer yer altı havuz türlerinin bakımı için harcamış olabileceğiniz yıllar boyunca genellikle binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.